Aktualności
Wzrost importu wyrobów płaskich do UE
O 15 procent wzrósł w pierwszym kwartale 2018 roku import wyrobów płaskich gorącowalcowanych do UE spoza Wspólnoty.
Jakie są perspektywy hutnictwa w Polsce?
Rynek deklaruje, że hutnictwo w Polsce zyskało drugi oddech, mimo stresujących momentów oraz zagrożeń związanych z cłami planowanymi przez amerykański rząd.
Stal zbrojeniowa i jej gatunki
W budownictwie stosuje się wiele gatunków stali, w zależności od rodzaju konstrukcji i przeznaczenia budynku. Niemal przy każdej konstrukcji wykorzystuje się stal zbrojeniową.
2 i 4 maja biuro będzie nieczynne
Uprzejmie informujemy, że w dniach 2 i 4 maja 2018 r. biuro Gazstal będzie zamknięte. Na zapytania oraz e-maile odpowiemy 7 maja. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Branża stalowa cierpi na niedobór pracowników
Mimo iż koniunktura na rynku stali napawa optymizmem, a dystrybutorzy i przetwórcy mają powody do zadowolenia odnośnie zamówień, coraz bardziej brakuje rąk do pracy.
Historia przemysłu wydobywczego w Polsce
W Polsce przemysł wydobywczy jest mocno zróżnicowany. Węgiel kamienny, węgiel brunatny, ropa naftowa, gaz ziemny i surowce metaliczne to główne zasoby, jakie wydobywa się w naszym kraju.
Rynek stali nierdzewnych w Polsce przyspiesza
Według danych Stowarzyszenia Stal Nierdzewna (SSN), w Polsce, o co najmniej 15 procent względem ubiegłego roku, wzrosło zużycie jawne stali nierdzewnych.
10 ciekawostek o stali
Stal służyła ludziom już od starożytnych wieków. Wytwarzano z niej broń oraz narzędzia, a obecnie jest jednym z najważniejszych materiałów stosowanych we wszystkich gałęziach gospodarki.
Rośnie polski eksport stalowych blach
Nasze huty zwiększają sprzedaż niemal o połowę. To wynik m.in. poprawy koniunktury gospodarczej na świecie.
Stany Zjednoczone: Import stali cały czas rośnie!
Import stali przez Stany Zjednoczone rośnie nieprzerwanie już od 12 miesięcy. Tylko w październiku ubiegłego roku do kraju trafiło 3,1 miliona ton stali.
Producenci stali mają problem. Chodzi o ulgi na prąd
Zakłady metalurgiczne, poprzez niekorzystną interpretację przepisów, mają problemy w uzyskiwaniu ulgi w podatku akcyzowym przy zakupie energii.
2 stycznia 2018 r. biuro nieczynne!
Uprzejmie informujemy, że 2 stycznia br. nasze biuro będzie nieczynne. Na zapytania oraz e-maile odpowiemy 3 stycznia. Za utrudnienia przepraszamy.
Rekordowa produkcja stali w Chinach!
Zgodnie z danymi agencji Reuters produkcja stali sięgnęła już 73,23 mln ton co oznacza nowy rekord. Ponadto mocno wzrosła także produkcja aluminium.
Dobre perspektywy dla producentów konstrukcji stalowych
Roczna wartość produkcji polskiej branży konstrukcji stalowych to około 30 ml zł. To ogromny udział w polskim rynku budowlanym wartym około 160 mld zł. Perspektywy dla producentów konstrukcji stalowych są bardzo optymistyczne.
Produkcja stali w Polsce większa o jedną piątą!
Jak informuje World Steel Association w sierpniu wyprodukowano 143,6 mln ton stali na świecie. W Polsce produkcja w ciągu roku zwiększyła się aż o jedną piątą.
KE nałożyła kolejne cła antydumpingowe
Na początku października Komisja Europejska podjęła decyzję odnośnie ceł antydumpingowych. Objęły one również wyroby żeliwne i stalowe z Brazylii, Iranu, Rosji i Ukrainy.
INWENTARYZACJA!
Uprzejmie informujemy, że w związku z planowaną inwentaryzacją w dniu 20 października 2017 r. siedziba naszej firmy będzie czynna do godziny 12:00.
Wyroby stalowe drożeją
Stalowe wyroby odnotowują wzrost cen już od wakacji. Działania antydumpingowe przyniosły rezultaty, ale ciągle problemem pozostaje nadprodukcja.
Największe stalowe konstrukcje na świecie
Stal znalazła szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie i architekturze. Przy jej użyciu powstało wiele imponujących budowli i konstrukcji, które ciągle nas zadziwiają. Oto kilka z nich.
Zużycie stali wzrośnie o 2 %
Według prognoz Euroferu, w 2017 r. jawne zużycie stali ma wzrosnąć o 2%, a w sektorach stalochłonnych – o 3%. W przyszłym roku liczby te mają być niższe.
Rury ze szwem i bez szwu – czym się różnią?
Wykorzystywane jako rurociągi, przewody podsadzkowe czy przewody w budowie maszyn, rury stalowe pełnią rozmaite funkcje. Ich największą zaletą jest wytrzymałość i odporność na niskie oraz wysokie temperatury, a także substancje chemiczne.
Branża odczuje zmiany w systemie handlu emisjami
Po 2020 r. w krajach Wspólnoty mają wejść w życie zmiany w Europejskim Systemie Handlu Emisjami (ETS). Eksperci przestrzegają przed fatalnymi skutkami, jakie nowe przepisy wywrą na całą branżę.
Rodzaje stalowych prętów i ich zastosowanie
Pręty pełnią wiele różnych funkcji, a ich właściwości szczególnie docenia budownictwo. Stanowią one podstawę do wzmocnienia konstrukcji betonowych, służą jako elementy stalowe podczas budowy mostów, bram, doskonale sprawdzają się w przemyśle podczas produkcji maszyn.
Czas na Przemysł 4.0
Czwarta rewolucja przemysłowa odbywa się właśnie na naszych oczach. Nowoczesne technologie, innowacje, Internet coraz bardziej oddziałują na niemal wszystkie dziedziny życia, również na branżę wytwórczą – dystrybucję i przetwórstwo stali.
Lekkie produkty stalowe coraz bardziej popularne
Branża motoryzacyjna i budowlana doceniają właściwości stali, która z jednej strony oferuje możliwość tworzenia lżejszych konstrukcji, a z drugiej – zapewnia niezwykle wysoką wytrzymałość.
Stal nierdzewna – zastosowanie w budownictwie i architekturze
Swoją karierę w branży budowlanej stal nierdzewna rozpoczęła zaledwie kilkanaście lat temu, ale już teraz bije rekordy popularności wśród architektów, tworzących nowoczesne biurowce, centra handlowe, hotele, galerie, restauracje, sklepy, etc. Stal pełni tutaj nie tylko funkcje estetyczne, ale również praktyczne.
Krzysztof Mikuła: Należy chronić rodzimych producentów stali
Krzysztof Mikuła, wiceprezes Węglokoksu ds. grupy kapitałowej, podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przyznał, że ochrona rynku powinna przebiegać bardziej kompleksowo i opierać się na jakości, certyfikatach i normach.
Rodzaje blach konstrukcyjnych – różnice i zastosowanie
Blachy są wykorzystywane do prac konstrukcyjnych i produkcyjnych, znajdując szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. W zależności od ich funkcji, można wybrać blachy gorącowalcowane, zimnowalcowane albo blachy ocynkowane ogniowo. Każda z nich różni się grubością materiału, rodzajem powierzchni oraz trwałością.
W dniach 1-3 maja Gazstal S.A. nieczynny!
Zbliża się majówka, zatem chcąc umożliwić naszym Klientom, jak i załodze wypoczynek, zamykamy podwoje Gazstal S.A. w dniach 1-3 maja. Zapraszamy do kontaktu już od czwartku 4 maja. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia!
Rośnie popyt na stal wysokowytrzymałą
Popyt większy aż o 8% w skali roku – to wynik, jakim może się poszczycić światowy rynek stali. Szacuje się, że w 2021 roku osiągnie on wartość 21,2 mld dol. wobec 14,3 mld dol. w roku 2015. Poznaj szczegóły kalkulacji:
Wesołych Świąt!
Pysznej święconki, kolorowego jaja, mokrego dyngusa… Życzymy pięknej, radosnej Wielkanocy spędzonej w gronie najbliższych, rodzinnych wzruszeń i mnóstwa uśmiechu!
Ożywienie na rynku stali
Rosnąca produkcja budowlana i maszynowa, a także liczne inwestycje pozwalają reprezentantom branży optymistycznie spoglądać w przyszłość. W 2017 roku jawne zużycie stali w kraju może sięgnąć nawet 13,5 mln ton – zaznaczają ekonomiści i eksperci.
Cynkowanie ogniowe – na czym polega i co daje?
Jak sprawić, by stal stała się jeszcze bardziej wytrzymała? W jaki sposób zminimalizować potrzebę konserwacji przyszłych, wykonanych z niej konstrukcji? Czy można zmniejszyć szkodliwy wypływ korozji? Odpowiedzią na te pytania jest cynkowanie ogniowe – proces, którego efektem jest wyjątkowo solidna stal.
System Zarządzania Jakością – jak odczytywać normy?
Rozmaite przedsiębiorstwa związane z przemysłem hutniczym i produkcją artykułów metalowych często posługują się enigmatycznym określeniem potwierdzającym funkcjonowanie zgodnie z normą ISO 9001. Czego jednak dokładnie można się spodziewać po firmach, które posługują się takim właśnie symbolem?
Awaria prądu – przejściowe utrudnienia
Z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni funkcjonować w ograniczonym zakresie. Awaria prądu może utrudniać kontakt telefoniczny, dlatego prosimy kierować zapytania i zamówienia pod numery komórkowe: 609-322-050 oraz 607-124-290.
Nowości w ofercie Gazstalu
Sezon budowlany już za pasem – gdy tylko temperatura stanie się bardziej przyjazna, rozpoczną się nowe inwestycje. Ich pomyślna realizacja byłaby wręcz niemożliwa bez elementów ze stali – nawet jeśli nie są one widoczne, to i tak stanowią solidną podstawę przedsięwzięcia.
Wielkie nowości w tradycyjnej branży
Hutnictwo zdaje się być hermetyczną branżą, w której stosunkowo rzadko daje się zauważyć nowości. To tylko pozory, chociaż używane materiały, sposoby ich zastosowania czy łączenia to procesy doskonalone przez całe dekady. Również i tutaj często pojawiają się jednak innowacyjne rozwiązania.
Blacha gorącowalcowana czy zimnowalcowana?
Szukasz blachy i nie wiesz, który rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy? Wybór blachy powinien zależeć od jej przeznaczenia. Zastosowanie, grubość blachy, czy będzie poddawana dalszej obróbce oraz jakiej musi być jakości – oto najważniejsze kryteria. Poznaj właściwości blach walcowanych na gorąco i na zimno.
Stal wysokowytrzymała – wzrost cen
Trend na zapotrzebowanie na stal sukcesywnie wzrasta od początku 2016 r., a co za tym idzie, wzrastają jej ceny.
Wyższe ceny stali
Koniec roku 2016 nie należy do najlepszych dla nabywców wyrobów stalowych. W porównaniu do sytuacji z zeszłego roku ich ceny wciąż rosną.
Spadek eksportu stali z Chin
Pierwszy raz od 7 lat eksport stali z Chin spadnie w porównanie do ubiegłego roku. Statystki po 11 miesiącach wskazują zmniejszenie ściąganego towaru o 1%.
KE chce wprowadzić tymczasowe cła antydumpingowe
Uczestnicy październikowego Forum Technicznego Centrów Serwisowych I Wyrobów Płaskich poruszyli kwestie importu blach gorącowalcowanych do Polski. Zmiany wynikają z postępowań antydumpingowych prowadzonych przez Unię Europejską. Co to oznacza w praktyce?
Realizacja zamówienia w Gazstal
Jeśli jeszcze nie wiesz, jak wygląda realizacja zamówienia w hurtowni stali, oto przewodnik stworzony specjalnie dla klientów Gazstalu. Zobacz, jak przebiega proces realizacji Twojego zamówienia od momentu nawiązania kontaktu z przedstawicielem handlowym aż po dostarczenie towaru pod drzwi.
31 października – nieczynne!
Informujemy, że w poniedziałek (31 października br.) firma Gazstal jest nieczynna. Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji jeszcze w piątek.
W piątek działamy do 12:00!
Pragniemy poinformować, że w ten piątek (21 października 2016 r. ) zespół Gazstal jest do Państwa dyspozycji tylko do godziny 12:00. Wracamy w poniedziałek!
Stal – właściwości i zastosowanie
Choć każdy wie, jak wygląda stal, to jednak stal stali nierówna. Mnogość gatunków stali zależy od jej składników. Co za tym idzie, różne rodzaje stali mają różne zastosowania.
Co wyróżnia Gazstal S.A.?
Przemysł wiertniczy oraz hutnictwo to skomplikowane gałęzie gospodarki, które dla wielu wydają się być owiane tajemnicą. Specyfika materiałów, sposoby ich łączenia, ilość typów oferowanych produktów mogą przytłoczyć, dlatego z pomocą przychodzą przedstawiciele Gazstal S.A.
Rury OCTG – zastosowanie i właściwości
Ropa naftowa jako surowiec przemysłu chemicznego napędza światową gospodarkę. Jej złoża często są połączone ze złożami gazu ziemnego, dlatego do ich wydobycia często jest używany podobny sprzęt.
Witamy na blogu Gazstal S.A.
To miejsce, w którym łączymy teorię z praktyką. Główną częścią bloga Gazstal S.A. będą merytoryczne artykuły na temat artykułów metalowych i wyrobów hutniczych. Nie wiesz, jakie kształtowniki potrzebujesz, czym różni się rura okładzinowa od wydobywczej i jaki typ będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy? Tutaj poznasz odpowiedzi na te pytania. Artykuły będą pojawiać się regularnie kilka razy w […]