Stal wysokowytrzymała – wzrost cen

Trend na zapotrzebowanie na stal sukcesywnie wzrasta od początku 2016 r., a co za tym idzie, wzrastają jej ceny.

Wartość rynku rośnie

Wzrost cen dotyka także światowy rynek stali wysokowytrzymałej (HSS). Według danych podanych przez PUDS  jego wartość w 2021 roku wzrośnie do 21,2 mld dolarów. Przyczyną jest popyt na stal HSS w branży motoryzacyjnej. Ze względu na swe właściwości jest chętnie wykorzystywana do zmniejszenia wagi pojazdu, jednocześnie wzmacniając jego konstrukcję. Można ją również spotkać w produkcji komponentów bezpieczeństwa. Po stal wysokowytrzymałą sięga coraz więcej producentów.

Oprócz branży motoryzacyjnej po stal HSS chętnie sięgają producenci dźwigów, komponentów do maszyn. Są także wykorzystywane w konstrukcjach nośnych oraz spawanych. Jednak należy pamiętać, że każdy producent oferuje różne typy stali. Ich wybór powinien zależeć od potrzeb.

Stal wysokowytrzymała (HSS)

Stal wysokowytrzymała jest stopem metali, który poddanych obróbce cieplnej staje się niezwykle wytrzymałym i twardym materiałem. Stal HSS jest trudna do złamania – nie pęka ani nie rozciąga się. Wiele rodzajów stali wysokowytrzymałej jest podatna na kształtowanie, gięcie i spawanie oraz cięcie laserowe. Sta HSS jest alternatywą m. in. dla aluminium i kompozytów.

Skontkatuj się z Gazstal

Handlowcy hurtowni stali Gazstal chętnie pomogą Ci w wyborze typu stali odpowiadającego Twoim potrzebom. Skontaktuj się z naszym działem handlowym telefonicznie lub mailowo.

Dział handlowy:

Tel: +48 68 475 56 31-33
Tel: +48 68 451 20 29
FAX: +48 68 451 20 27
Email: dzh@gazstal.pl